Πηγή χρηματοδότησης: Πράξη «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΚΠΕ)-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» που υλοποιείται μέσω του
Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Αρχικη Σελιδα

Τελευταία ενημέρωση ιστοτόπου: 25/01/2021

KPE LAST logo

Καλωσήλθατε στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καλαμάτας

Είμαστε στη διάθεσή σας, στο τηλέφωνο 27210 96062.

Δημοσιοποίηση στοιχείων καταγραφών υπεραιωνόβιων ελαιόδεντρων που σχετίζονται με την Ελληνική Επανάσταση 1821

Διαβάστε περισσότερα

Webminar - επιμορφωτική εκδήλωση με θέμα
«Ρύπανση από πλαστικά»

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ και ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ

ΝΕΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ του ΚΠΕ Καλαμάτας

Επισκεφτείτε τη σελίδα με την περιγραφή των προγραμμάτων και την κατάταξή τους ανά τάξη σχολικής μονάδας. Θα ενημερωθείτε και για τα 3 νέα προγράμματα δια ζώσης και 4 προγράμματα εξ΄αποστάσεως που μπορείτε να υλοποιήσετε με τους μαθητές/μαθήτριές σας.

Εγκύκλιος Σχολικών Δραστηριοτήτων 2020-2021

Μπορείτε να ενημερωθείτε για το σχεδιασμό και την υλοποίηση προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων στο σχολείο σας, σύμφωνα με την εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ,  εδώ.

Κατεβάστε την φόρμα υποβολής σε αρχείο κειμένου (.doc)

Εθνικο Θεματικο Δικτυο Περιβαλλοντικης Εκπαιδευσης

ΕΛΙΑ

Τοπικό Θεματικο Δικτυο Περιβαλλοντικης Εκπαιδευσης