-ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠΠΕΘ – Επισκέψεις σε ΚΠΕ 2018-2019

Οι σχολικές μονάδες που υλοποιούν εγκεκριμένα Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας και Πολιτιστικών Θεμάτων, στο πλαίσιο της εκπαίδευσης για την Αειφορία, βάσει της με αρ. πρωτ. 212004/Δ7/07-12-2018 εγκυκλίου του ΥΠΠΕΘ, δύνανται:

α) να αιτηθούν εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών/τριών και των εμπλεκόμενων εκπαιδευτικών τους σε Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (νυν ΚΕΑ), προκειμένου να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικά προγράμματα που οργανώνονται και υλοποιούνται από αυτά,

β) να υποβάλουν αίτηση για επιμόρφωση των εκπαιδευτικών τους,

γ) να αιτηθούν τη συμμετοχή τους σε θεματικά δίκτυα (τοπικά, περιφερειακά, εθνικά και διεθνή).
ΠΡΟΣΟΧΗ:
η ημερομηνία λήξης κατάθεσης αιτήσεων των σχολικών μονάδων έχει παραταθεί έως 25/1/2018 (αντί για 22/1).

Μοιράσου το!