Άτιτλο

Ιστορικό Διαγωνισμών προμήθειας Οκτ-Δεκ2018

25/11/2018: Προς ενδιαφερόμενους προμηθευτές – είδη συσκευασίας

Το ΚΠΕ Καλαμάτας προσκαλεί κάθε ενδιαφερόμενο, να καταθέσει σφραγισμένη προσφορά με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) για την ανάδειξη αναδόχου εκτέλεσης της προμήθειας: «Προμήθεια υλικών υποστήριξης εκπαιδευτικών προγραμμάτων Δεκέμβριου 2018)»

• 1 ρολό υφασμάτινης κορδέλας κόκκινης 50mm*50cm
  • 1 ρολό υφασμάτινης κορδέλας πράσινης 38mm*50cm
  • 3 μέτρα λινάτσα 1,80
  • 1 πιστόλι σιλικόνης

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να λάβουν γνώση των λεπτομεριών και των εγγράφων της πρόκλησης κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες (08.00-15.00) από το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καλαμάτας (Θουκυδίδου 2 Καλαμάτα).

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ: από τις 25/11/2018 έως και τις 11/12/2018 ώρα 10.00

Ο διαγωνισμός θα διενεργηθεί στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καλαμάτας , στις 11/12/2018 με ώρα λήξης παραλαβής προσφορών στις 10:00 π.μ. Μετά τη λήξη της παραλαβής προσφορών θα ξεκινήσει η διαδικασία αποσφράγισης, ενώπιον της Επιτροπής διαγωνισμού.

Η αγορά των αγαθών και η παραλαβή τους προγραμματίζεται να γίνει από τις 12/12/2018 έως και τις 31/12/2018 εφάπαξ.

19/10/2018: Προς ενδιαφερόμενους προμηθευτές ειδών υπεραγοράς λιανικής πώλησης (Super Market)

Το ΚΠΕ Καλαμάτας προσκαλεί κάθε ενδιαφερόμενο να καταθέσει σφραγισμένη προσφορά με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) για την ανάδειξη αναδόχου εκτέλεσης της προμήθειας: «Προμήθεια υλικών άμεσης ανάλωσης και υλικών υποστήριξης εκπαιδευτικών προγραμμάτων Οκτωβρίου-Δεκεμβρίου 2018)»

• νερών 0,5lt και 10lt
  • υλικών καθαριότητας
  • υλικών προσφοράς καφέ (καφές, ζάχαρη, κουλουράκια, παστέλια κλπ).
  • προϊόντων ελιάς (ελιές, λάδι, πάστα ελιάς, μαρμελάδα ελιάς κα)
  • τροφίμων (στάρι)
  • αναλωσίμων (μπαταρίες, λάμπες, γάντια, χαρτοπετσέτες, χαρτί κουζίνας)

Ο διαγωνισμός θα διενεργηθεί στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καλαμάτας , στις 02/11/2018 με ώρα λήξης παραλαβής προσφορών στις 10:00 π.μ. Μετά τη λήξη της παραλαβής προσφορών θα ξεκινήσει η διαδικασία αποσφράγισης, ενώπιον της Επιτροπής διαγωνισμού. Η αγορά των αγαθών και η παραλαβή τους θα γίνει την ίδια ημέρα, στις 02/11/2018.

• νερών 0,5lt και 10lt
  • υλικών καθαριότητας
  • υλικών προσφοράς καφέ (καφές, ζάχαρη, κουλουράκια, παστέλια κλπ).
  • προϊόντων ελιάς (ελιές, λάδι, πάστα ελιάς, μαρμελάδα ελιάς κα)
  • τροφίμων (στάρι)
  • αναλωσίμων (μπαταρίες, λάμπες, γάντια, χαρτοπετσέτες, χαρτί κουζίνας)

19/10/2018: Προς ενδιαφερόμενους προμηθευτές ειδών βιβλιοπωλείου

• χαρτί Α4 80gr
  • στυλό, μολύβια
  • συνδετήρες, λαστιχάκια
  • φάκελοι με λάστιχο
  • τονερ φωτοτυπικού μηχανήματος
  • και άλλα αναλώσιμα γραφείου και γραφική ύλη

Ο διαγωνισμός θα διενεργηθεί στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καλαμάτας , στις 02/11/2018 με ώρα λήξης παραλαβής προσφορών στις 10:00 π.μ. Μετά τη λήξη της παραλαβής προσφορών θα ξεκινήσει η διαδικασία αποσφράγισης, ενώπιον της Επιτροπής διαγωνισμού. Η αγορά θα πραγματοποιηθεί την ίδια ημέρα με άμεση παραλαβή των αγαθών.

19/10/2018: Προς ενδιαφερόμενους προμηθευτές υπηρεσιών ταχυμεταφοράς (courier)

Η πρόσκληση αφορά τη προμήθεια υπηρεσίας ταχυμεταφοράς φακέλων και δεμάτων βάρους μέχρι 2 κιλά. Η τιμή θα περιλαμβάνει τον αναλογούντα ΦΠΑ.

Ο διαγωνισμός θα διενεργηθεί στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καλαμάτας , στις 5/11/2018.
ΛΗΞΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ: 2/11/2018  στις 10:00 π.μ. Μετά τη λήξη της παραλαβής προσφορών, στις 05/11/2018 ώρα 10.00 π.μ. θα ξεκινήσει η διαδικασία αποσφράγισης, ενώπιον της Επιτροπής διαγωνισμού.

5/11/2018: Προς ενδιαφερόμενους προμηθευτές αναλωσίμων ειδών Πληροφορικής: μελάνια/toner εκτυπωτή

Η πρόσκληση αφορά τη προμήθεια:

• toner εκτυπωτή XEROX Phaser 6500N (cyan, yellow, magenta, black)

Ο διαγωνισμός θα διενεργηθεί στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καλαμάτας , στις 26/11/2018 με ώρα λήξης παραλαβής προσφορών στις 10:00 π.μ. Μετά τη λήξη της παραλαβής προσφορών θα ξεκινήσει η διαδικασία αποσφράγισης, ενώπιον της Επιτροπής διαγωνισμού.

08/10/2018: ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ: ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΙΤΙΣΗΣ στην ΠΥΛΟ

Ανακοινώνεται στους προμηθευτές που κατέθεσαν προσφορά για υπηρεσίες σίτηση στο πλαίσιο υλοποίησης σεμιναρίου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης το Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018 στην Πύλο ότι μειοδότησε το ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟ Catering.

01/10/2018: Ανακοίνωση  προς ενδιαφερόμενους προμηθευτές

που κατέθεσαν προσφορά για προμήθεια κολατσιού, σίτισης, παροχής υπηρεσιών διανυτέρευσης για τους επιμορφωτές, εκπαιδευτικούς και μαθητές στο πλαίσιο σεμιναρίων, ημερίδων, εκδηλώσεων καθώς και των εκπαιδευτικών προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης  που θα πραγματοποιηθούν στο  ΚΠΕ Καλαμάτας το τρέχον σχολικό έτος.

ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ:

Για την προμήθεια κολατσιού (κουλούρια/σάντουιτς), ο μειοδότης είναι «Αφοί Ν. Φραγγέα Ο.Ε.».

Για τη σίτιση (γεύμα/δείπνο), μειοδότες είναι:

• ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ -ΨΗΣΤΑΡΙΑ – ΚΑΦΕ ΟΥΖΕΡΙ «ΘΑΛΑΣΣΑΚΙ» ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΡΥΦ. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ
  • ΤΑΒΕΡΝΑ «ΤΣΑΝΤΥΛΑΣ» ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΩΤ. ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ και
  • ΑΦΟΙ ΜΟΥΡΙΚΗ Ο.Ε. ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΕΣ & ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΕΣ ΕΠΙΧ/ΣΕΙΣ

Για τη διανυκτέρευση, μειοδότης είναι
ΑΦΟΙ ΜΟΥΡΙΚΗ Ο.Ε. ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΕΣ & ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΕΣ ΕΠΙΧ/ΣΕΙΣ

Εκπαιδευτικές Επισκέψεις σχολείων ΟΚΤ-ΔΕΚ 2018

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ
ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ – ΑΡΚΑΔΙΑΣ- ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ – ΛΑΚΩΝΙΑΣ – ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Ενημερωση 04/10/2018:
Ο προγραμματισμός των  εκπαιδευτικών επισκέψεων στο ΚΠΕ Καλαμάτας (κατά τους μήνες Οκτώβριο-Δεκέμβριο 2018) απεστάλη στο ΥΠΠΕΘ προς έγκριση και στις οικίες Δνσεις Εκπ/σης για την έκδοση έγκρισης μετακίνησης.

[PDF] Ενημερωθείτε για τον Προγραμματισμό ΟΚΤ-ΔΕΚ 2018.